Recenze

Miloslava Š.

4. prosince 2025

Celý zájezd na den svátku sv. Barbory se mi moc líbil. Byla jsem z něj nadšená. Žiji v Kutné Hoře a během tohoto výletu jsem se dostala na prohlídku místa, kde jsem nikdy nebyla.

Moc mě zaujala prohlídka a přednáška pana varhaníka v chrámu sv. Barbory. Mohla jsem se také seznámit s novými lidmi z Kutné Hory. Myslím, že se „akce“ velmi povedla.
Děkuji!!

Natalia R.

4. prosince 2025

Výlet do Kutné Hory se mi líbil. Program byl hezký a zajímavý. Překvapila mě historie města a procházka centrem. Moc se mi líbila návštěva chrámu svaté Barbory a také návštěva dolu.

Velký zážitek bylo setkání se zpěvačkou Leonou Machálkovou a společná fotka.
Pěkný byl také vánoční strom na náměstí. Výlet byl příjemný a dobře připravený.
Moc děkujeme organizátorům a všem zúčastněným za skvělý čas!
Šťastný a veselý velmi dobrý nápad!

Anonym

7. prosince 2025

Děkuji za krásný zážitek, Kutná Hora má nezaměnitelnou atmosféru. Byl to dobrý nápad zorganizovat výlet pro obyvatelé Kutné Hory. Více takových akcí, kde se lidé mohou spojit a vytvářet tak přátelství ♥

Anonym

7. prosince 2025

Výklad pí. Skálové v Gasku neměl chybu. Děkujeme.

Anonym

7. prosince 2025

Z účastníků by se mohl utvořit organizační tým pro další ročník (ve stylu “pošli to dál”), a také by mohl být jeden turnus, speciální, být věnován majitelům, co štědře poskytli své služby a produkty. A třeba založit nakonec nízkoprahovou cestovku pro celý rok 😊

Anonym

7. prosince 2025

Děkuji za krásnou a jedinečnou akci, myslím si, že splnila svůj účel - nakoukla jsem do různých koutů města, kam jsem ještě nebyla, ale hlavně poznala jsem hrst velmi fajn spoluobčanů tohoto města. Dozvěděla jsem dobrou informaci, že městu patří prostory, kde by se dalo scházet jako komunita. To by se mělo využít! A třeba k tomu dojde. Městu přeji prosperovat a “žít”.

Filip J., 36 let

8. prosince 2025

V Kutné Hoře žiju přes 30 let a dnes jsem ji zažil úplně nově. Zajímavé bylo prožít město takto z pohledu turisty, kdy jsme přijeli autobusama. Mám rád akce jako toto nebo “zažít město jinak”, která propojuje lidi, kteří se ve městě potkávají, ale neznají se a zde jsme se mohli seznámit a vidět město zas z jiného úhlu a zas o něco více si vážit toho, že jsem kutnohorák.

Veronika V.

8. prosince 2025

Je to velmi zajímavý projekt. Projít rodné město jako turista je zvláštní. Člověk vidí najednou věci, které v běžném denním shonu nevnímá. Prohlídky byly velmi zajímavé a určitě ještě na nějaké zavítám, jelikož dnes jsem byla na komentovaných prohlídkách v KH poprvé. Moc děkuji za tento projekt a milé průvodce a pohoštění.

Monika J.

8. prosince 2025

Překvapila mě vstřícnost, ochota a nadšení všech, kteří se o nás na “zájezdu” starali. Za mě bych nepotřebovala mít “druhou” snídani, kdybych jela příště, tak bych radši čas místo u jídla strávila na cestě pěšky po krásách Kutné Hory nebo návštěvou někde např. Knihtisk, Hrádek apod. Jinak jídlo bylo výborné, v restauracích by mi stačily menší porce.

Přišel by mi zajímavý zájezd, který by měl víc věcí v programu pro děti, pro rodiny s dětma. Mohli bychom mít víc tipů pro naše známé a kamarády, kam je nasměrovat, co stojí za to a je to s dětma bezproblémové.

Anička

21. prosince 2025

Zájezd jsem si užila, Kutnou Horu viděla. Zájezdníci byly fajn a teď už mě všichni znaj. Hlavu plnou informací přeberu si během noci. Pizza Marco + perník od Mědínka + knih tisk + průvodkyně s informacemi + program všemy smysly + falaffel + věnečky z Ruthartky + program v knihovně pro děti ♥♥ + GASK prohlídka

Bylo to hezké♥ hlavně s plameňákem

Anonym

21. prosince 2025

Dnes jsem si to moc užil, děkuji za dnešní program, bylo to moc super 😊 Plameňák ♥

Lenka M.

17. ledna 2026

Velká spokojenost nad očekávání, nové informace a poznatky. Zajímavý program a gurmánský zážitek za který Vám děkuji.

R. T.

17. ledna 2026

Překvapilo mě, jak se svět změní, když se na něj pohlédne jinýma očima, z jiné role. Trochu jsem si připadal, jako bych tu ani 20 let nežil. Chci ocenit nadšení a energii organizátorů této akce. Zároveň jsem si uvědomil, že lidé, kteří se účastní projektu (navštívená místa) dělají svou práci opravdu rádi a budiž i dobře. Přeju jim, ať se jim daří!

Petr Š.

17. ledna 2026
  1. Setkání s p. Burešem. Perfektní kulisa na kytaru.
  2. Perfektní jídlo 12 knedlíků akorát!
  3. Viděl jsem, které jsem viděl poprvé a byli fajne „starosta= setkání, vinné sklepy a další věci, které obyčejný člověk nevidí a ani se tam nedostane, viz varhany“

PS: chtělo by to tak o 15 minut větší pauzu na jídlo.

Anonym

17. ledna 2026

Myslela jsem si, že to bude nějaká blbost, že tam jen zabijeme ošklivou sobotu. A… nakonec posílám fotky rodině s komentářem, že to je moje nejlepší poznávací „dovolená ALL INCLUSIVE!!“ Chtěla bych tímto způsobem vidět další památky, o kterých NIC NEVÍM!!! = ZANIKLÉ TOVÁRNY, ŠKOLY, STARÉ HISTORICKÉ BUDOVY - PROLÉZT JE OD SKLEPŮ PO PŮDU 😊

RENA S.

24. ledna 2026

Úžasně prožitý den s celou rodinou... Úžasní lidé kolem nás... Díky všem, kteří se o nás celý den starali 😊 za promyšlenou akci do každého detailu. FAKT, TOHLE BY NÁS ANI VE SNU NENAPADLO, ŽE DEN BUDE PLNÝ ZÁŽITKŮ.

B.

24. ledna 2026

Skvělá organizace, skvělý výběr a kombinace navštívených lokací, nenapadá mě žádná kritická poznámka. Dnes jsem opravdu šťastný a veselý.

Děkuji, B.

Hanka P.

24. ledna 2026

Největším zážitkem pro mě bylo zjištění, že, když procházím ulicemi města, o kterém jsem si myslela, že důvěrně znám, se zrcadlovkou v ruce, vidím najednou úplně jiné věci, detaily, najednou vlastně zcela jiný svět. Objevila jsem plno soch, fresek, lamp, starých dveří... Být turistou ve svém městě je úžasný zážitek.

ŠŤASTNÝ A VESELÝ TURISTA!

24. ledna 2026

Na výletě jsem se chvílemi styděl, že chodím před auta mimo přechod, máchám foťákem ostatním kolem hlavy a překážím na chodníku jako bych byl nějaký turista. Ale pak jsem si řekl: vždyť já jsem turista! A budu si dělat turistický věci, fotit, rozhlížet se a tak dál.

MILAN

24. ledna 2026

Začátkem obrovské PODĚKOVÁNÍ všem, kdo vymyslel, zorganizoval, provedl.... tuto skvělou akci. Myšlenka vtáhnout Kutnohoráky na skvělou exkurzi po kutnohorských památkách, zavést je do skvělých míst a nabídnout jim skvělé “produkty” a tím zapojit další Kutnohoráky, kteří tady podnikají, provádějí, pracují je GENIÁLNÍ. DÍKY, ŽE SPOLUJETE LIDI A NEJEN V JEDNOM MĚSTĚ. Určité díky vám zajdu na kafe na kozím plácku, zajdu na akci Noc v kostele na Nebevzetí panny Marie a další. DÍKY, ŽE JSTE NÁM KUTNOHORÁKŮM PŘIBLÍŽILI KUTNOU HORU.

Radek

31. ledna 2026

Pro dnešek jsem neměl žádná očekávání, doufal jsem pouze, že líp poznám Kutnou Horu, ve které žiju nyní rok a půl. A to se povedlo! Podíval jsem se na spoustu míst, na které bych se sám nikdy nepodíval, ochutnal jsem spoustu jídel, které by mě nenapadlo ochutnat. Bylo úžasné vidět tolik pozitivních lidí, všichni dnes měli dobrou náladu. Celý den jsem si přišel jako VIP, tohle by si měl zažít opravdu každý. Děkuju všem, kdo se podílel na tomto projektu. A děkuju, že jsem se mohl zúčastnit.

Š.

31. ledna 2026

Bylo to nad očekávání hezké, vůbec jsem to nečekala, když jsem šla na autobus na zastávku Jana Zajíce. Úžasná organizace, podívala jsem se tam, kde to ještě neznám, i když jsem rodačka a chodím na hodně krásných akcí, co pořádá město. A to jídlo ve všech restauracích skvělé 🖤 Do smrti na to nezapomenu 😊

Ondřej z rodu E.

31. ledna 2026

I jako rodilý Kutnohořan, vzdělaný ve vědách historických, jsem dnes objevil témata mnou doposud neprobádaná či již zlými jazyky zapomenutá. Navštívil místa, o kterých jsem z vyprávění slyšel nejednu báji, jež na vlastní oči zřít jsem toužil. Ochutnal pochutiny a vína z ruk místních umělců, jež vpravil svou mysl a ducha skrze sklenku či lžíci. Ducha jste potěšili. Břich zaplnili. Máte můj velkolepý dík!

Kristýna

31. ledna 2026

Dnešní výlet do Kutné Hory byl pro mne zážitek královské kroniky. Cesta byla připravena s citem a úctou k historii tohoto města, jež po století zářilo jako pokladnice českého království. Program plynul ladně jako hudba. Ponořili jsme se do atmosféry města, kde kámen vypráví příběhy králů, řemeslníků i dávných poutníků. Zvláštní zmínku si zaslouží vana v Neli. Místo, které na mne zapůsobilo téměř mysticky. Z fantazie se stala realita. Stala jsem se hostem noblesního místa. Děkuji cestovní kanceláři i lidem, kteří toto město stvořili. A děkuji těm, kteří ho udržují krásným.

Anonym

31. ledna 2026

Zážitek sytý smyslů. Zážitek instantně - kulturní. Performance i sociologická exkurze. Loutka v projektu. Aktér předem daného scénáře. Poznání mnohého leč přes množství už zapomenutého. Unikátní.

Tomáš P.

31. ledna 2026

Vážená paní Šedá, musím přiznat, že jsem byl Vaším projektem víceméně mile překvapen. Máte pravdu, že naše město je rozděleno, je to smutný neduh a komplexní problém, který by měl být systematicky řešen. Pokud nic jiného, pak Váš projekt na tento problém upozornil, což nemůže nemít pozitivní efekt. Skeptický zůstávám v jeho účinnosti, alespoň na mém turnusu totiž byli pouze lidé aktivní - angažovaní, který projekt vnímali spíše jako další z možností programu než jako objevování svého města. Nabyl jsem proto dojmu, že se projekt míjí účinkem. Jsem nicméně vděčen, že se někdo jako Vy objevil a zaštítil takový projekt. Jinak by něco takového nevzniklo.

Marie J.

31. ledna 2026
  1. Výlet v K. Hoře utužil naše přátelství (5 kamarádek důchodkyň).
  2. Poznala jsem spolužáka svého vnuka z průmyslovky a jeho bratra.
  3. Pochutnala jsem si na výborné večeři (panenka).
  4. Utvrdila jsem se - Kutnohoráci jsou patrioti!
  5. Díky, že existují lidé, kteří spojují.
  6. Organizace perfektní, žádný stres, jen pohoda.

Viktoriia S.

4. prosince 2025

Moje dojmy z exkurze do Kutné Hory

Exkurze do Kutné Hory ve mně zanechala silné a nezapomenutelné dojmy. Byl to velmi nabitý a rozmanitý den, který v sobě spojil historii i autentickou českou atmosféru.

Den začal snídaní a poté se naše skupina vydala na procházku neuvěřitelně malebnými uličkami starého města. Procházka ke chrámu svaté Barbory byla skutečnou cestou časem. A návštěva muzea nám umožnila hlouběji se ponořit do historie tohoto unikátního města.

Ale nejvíce mi utkvěl v paměti sestup do dolu. Byl to naprosto jedinečný zážitek. Nejprve nám velmi zajímavě povídali o těžké práci horníků a pak jsme si to mohli sami vyzkoušet na vlastní kůži, když jsme sestupovali hluboko pod zem.

Po takto intenzivní části bylo příjemné dostat trochu volnosti. Líbila se mi myšlenka, že si každý mohl sám vybrat co ho zajímá. Bylo možné dát si kávu, vytvořit si vlastní parfém, podívat se na výrobu čokolády a zvolit si i jiné možnosti. To dalo dni zvláštní potěšení a zážitky.

Krásným finále aktivní části dne se stal koncert v centru města. Měli jsme možnost si pod širým nebem poslechnout živé české písničky a potom proběhla společná fotka se zpěvačkou na pódiu.

Den skončil klidnou a chutnou večeří v hotelu, kde bylo možné v tichosti probrat všechny nejjasnější momenty.

Celkově byla tato exkurze ideálním spojením: ponořili jsme se do hlubiny historie, pocítili adrenalin na vlastní kůži, obdivovali architektonická mistrovská díla, která se dotýkají duše a příjemně jsme strávili čas. Byl to velmi harmonický den, který se mi určitě vryje do paměti.

Anonym

7. prosince 2025

Děkuji za nezapomenutelný a netradiční výlet Kutnou Horou. Neuměla jsem si představit jaké to bude strávit celý den s “cizími” lidmi, mačkat se s nimi na gauči v kavárně, co si s nimi povídat? Ale vše bylo tak krásně spontánní a přirozené 😊
Tohle by mělo zažít každé město, protože málokdy se koukáme okolo jako turista a hledáme to krásné, už se nepozastavujeme nad památkami a jen řešíme nutné každodennosti. Jela bych znovu, Kateřino děkuji ♥

Anonym

7. prosince 2025

Já jsem nadšená z celkové organizace akce. Je velmi obtížné zvládnout tak dlouhý a rozmanitý program tak, aby se vyvarovalo případných přešlapů, chybiček... ale ona se žádná neobjevila. Takže - skvělý realizační tým, všechno klapalo, bylo to zajímavé a nebyl čas pro rozpaky, natož nudu. Navštívila jsem minimálně polovinu (dobře, třetinu) míst poprvé. A to tu žiju vážně dlouho! Po celou dobu skvělý servis, usměvavé tváře, nové přátelství, oprášené staré (přátelství - neviděli jsme se desítky let...)

Děkuji. A až bude s touto CK týdenní výlet, rozhodně chci jet 😊

J. S. D.

7. prosince 2025

Takovou neděli uprostřed milých tváří bych přála každému. Není lehké spojit lidi, aby zapomněli na starosti a získali nové přátele. Všichni průvodci i obchodníci byli fundovaní, strava výborná. Zvláště kančí guláš v Dačické restauraci byl znamenitý!
Zpěv při kytaře rovněž zážitek! Skupina Teige – Adam a Veronika by mohla vystupovat v TV 😊

Děkujeme CK Kateřině Šedé za silné zážitky a těšíme se na další projekt a shledání!

Hájkovi

8. prosince 2025

Akce velmi vydařená! Cítili jsme se jako filmové hvězdy! Děkujeme všem organizátorům a sponzorům akce!

Jitka W.

8. prosince 2025

Super - přechody mezi jednotlivými místy - prostor pro sdílení vzpomínek. Hostitelé (v hospodách, institucích) si to také užívali - protože také zajímavá směna. Zachovat - vše. Přidat - setkání účastníků zájezdu po roce - těch samých/jiných/nových.

Ivana F.

8. prosince 2025

Když jsem si přečetla na FB nabídku výletu ve vlastním městě, a ještě ke všemu all inclusive, myslela jsem si, že je to buď nadsázka nebo výlet spojený s prodejní akcí. Ráno se mi při oblékání blokly záda a já si říkala, že je to znamení, že skutečně nemám nikam jezdit.

To bych ale nebyla já, abych se vzdala osobní zkušenosti a udělala jsem dobře. Nikdy bych nevěřila, že mě může vzít někdo absolutně nezištně na výlet. Věnovat se mi po celý den. Dostala jsem od duchovního požehnání a nabídku pomoci. I když jsem nevěřící (zatím). Byl to od města a organizátorů skvělý nápad a nadměrný vánoční dárek. Děkuji ♥ A to je přede mnou ještě divadlo a přespání v hotelu.

Emilka

21. prosince 2025

Na výletě se mi líbilo: Snídaně luxus, strašidelný sklep (nevím, jak se to jmenuje). Mega se mi líbilo v knihovně. PS: děkuji za hezký zájezd.

Igor R.

17. ledna 2026

Bezvadná akce, hlavní poslání a cíl se myslím podařil, navazování nových kontaktů mezi kutnohoráky z různých částí města atd… Doporučuji delší čas na odpolední akci po obědě - ochutnávky v okolí Komenského náměstí. Organizace a úroveň průvodce na 1.

Vendula L.

17. ledna 2026

Jsem nadšená!!! Bydlím v centru Kutné Hory už několik let, ale nikdy sem tu nezažila prohlídku památek s průvodcem. V Santiniho domě sem nikdy předtím nebyla, v knihtisku také ne... a divadlo nás sice ještě čeká, ale také to je premiéra. Díky ♥
SUPER ♥

Radka H.

17. ledna 2026

Možnost navštívit místa, která jsou běžně nepřístupná. Netradiční zážitek. Chvílema jsem zapomněla, že nejsem turistkou. Moc cením osobní přístup p. Pražákové, její životní vzpomínky v Kutné Hoře a její patriotismus.

Jan D.

17. ledna 2026

Smysl projektu vidím v otevření jiných pohledů na naše krásné město. Člověk si při každodenních povinnostech neuvědomuje, kolem čeho často prochází, kolik odkazu nám předci zanechali. Nejvíce mě překvapily varhany v kostele sv. Jakuba, kdy jsem čekal archaický stroj, naopak to je moderní zařízení, které však vzniklo před řádkou let…

Anonym

17. ledna 2026

Předčilo to očekávání 😊! Velmi mne překvapilo, jak se dokážeme během chvilky sjednotit a navázat nové přátelství. Je toho tolik, že to ani nejde popsat. Tento projekt mne vrátil do dětství, kdy jsem se ocitla na místech, kam jsme chodívali se školou a k tomu na zájezdu byli i paní učitelky 😊 + další bonusy (p. Pražáková, atd...) Do budoucnosti bych i vyrazila do okolních lokací nebo výměnný pobyt 😊 (např. do Čáslavi, do Kolína...).

Šárka

24. ledna 2026

Děkuji moc za krásný zážitek! Den absolutně splnil, spíš předčil očekávání! 😊 Myšlenka absolutně vystihla potřeby běžného obyvatele KH. Moc ráda na dnešní den navážu při plánování víkendů a návštěv rodiny a přátel. A také začnu více využívat možností, které mé město nabízí!

Děkuji moc, Šárka.

Jiřina

24. ledna 2026

V Kutné Hoře bydlím od roku 1976, což je dlouhá doba, ale dnes jsem poznala, že ji úplně neznám. Díky zájezdu jsem ji poznala z jiného pohledu, který se mi velice líbil díky průvodcům.

Moc děkuji, Jiřina.

Miluška

24. ledna 2026

Děkuji za výjimečný zážitek. Jsou věci, o kterých víme, známe je, ale dnes to všechno dostalo úplně jinou krásnou hodnotu. Ať Bůh žehná Vaši práci!

Vojtěch

24. ledna 2026

Šťastní a veselí bylo jako druhé Vánoce. Plné hezkých překvapení a dárků. Moc děkuji. Získal jsem spoustu nápadů, na co pozvat do KH kamarády a návštěvy. Skvělé bylo, kolik lidí z řad organizátorů a průvodců miluje svoje město a dokáže to předat dalším.

Martina B.

24. ledna 2026

Všechna navštívená místa jsem znala (poměrně i velmi dobře). Takže ta mě nepřekvapila. Překvapení bylo, když jsem se fakt potkala se sousedy, se kterými si to kafe slibujeme už půl roku.

Anonym

31. ledna 2026

Moc se mi líbilo, jak rozmanitý byl celodenní program, protože jsme ledacos zajímavého viděli, vyslechli, ochutnali. Velmi mě zaujalo, že se nám představili majitelé/majitelky jednotlivých podniků. Najednou to nebyla “obyčejná” návštěva kavárny nebo vinotéky, ale osobní setkání. Všichni majitelé/majitelky uměli moc zajímavě vyprávět. Je vidět, že to jsou srdcaři. Vždycky mě mrzelo, že turisté (zahraniční i tuzemští) vnímají Kutnou Horu jako místo pro půldenní výlet, a přitom je tady toho tolik. A největší plus dneška: nová přátelství napříč generacemi.

Anonym

31. ledna 2026

Nádherný den, plný zážitků, moc příjemná společnost, snídaně (chleby mňam) s hudbou, to jsem ještě nezažila. Návštěva prostor, které začínají zkrášlovat a zpříjemňovat pobyt v Kutné Hoře, prošmejdit Gask jako výjimečný návštěvník, zvony a hodiny - svědkové minulých časů. Spolkový dům, pocit, že jsme se ocitli v Paříži se sklenkou vína, upřímné vyprávění paní Pražákové o její lásce ke kostelu sv. Nepomuka i k pražskému jezulátku. Vřelé přivítání majitele Hinduistické restaurace. Návštěva hřbitova byla i v zimě s panem Štroblem informativní - kolik známých lidí je zde pohřbeno a my na ně často zapomínáme. Rozehřátí s kávou a zákuskem přišlo velmi vhod. Vinné sklepy s přivítáním a zasvěceným vyprávěním o víně i historii Kutné Hory nejen potěšilo, ale i spolu s vínkem zahřálo u srdce. Večeře na Pašince, to bylo velké sólo a velký koncert toho nejlepšího, co pro nás mohli přichystat. Celá organizace byla výborná, příjemná společnost a myslím, že budeme dlouho vzpomínat a vyprávět přátelům.

Anonym

31. ledna 2026

Na akci jsem se rozhodla přihlásit, abych si mohla udělat vlastní názor na tento projekt o kterém se začalo mluvit na konci listopadu 25. Původně mě odrazovala skutečnost, že je vše zdarma. Původem je, že mi to nepřijde fér, spravedlivé a nutné. Pokud si zrekapituluji celý den a oprostím se od toho, je velmi přínosné stát se součástí akce, která vám umožní jiný a nový pohled na kutnohorskou společnost a kulturu.

Linda

31. ledna 2026

Díky této akci jsem zde potkala lidi, kteří mě mile překvapili svým uvažováním a náhledem na dění v Kutné Hoře. Naprostou bombou byla přednáška pana Rudolfského. Velmi profesionální a sympatické smýšlení o biodiverzitě a udržitelnosti. Zklamáním byla návštěva galerie Gask a hřbitova. Obě návštěvy/prohlídky by si zasloužily mnohem více času. Na druhou stranu je to dobrý impulz se sem brzy vrátit.

Děkuji, Linda

Ivana

31. ledna 2026

Veliký dík, bylo to a vlastně ještě je úžasné! Super - myšlenka, organizace bez jediného zádrhelu, milý a osobní přístup všech. Pro mě nejcennější - možnost podívat se na místa, kam bych se jinak nedostala nebo jsem o nich nevěděla (hotel Donebe, hodinový stroj v GASK, sklepení na Pašince). Pocit, že jsem všude skutečným hostem, žádné otrávené obličeje číšníků, osobní přivítání a povídání majitelů. A vnímám to pro sebe jako povinnost, kam jít příště s rodinou na oběd, kde koupit jako dárek láhev vína, kam pozvat hosty na večeři…

Anonym

31. ledna 2026

Sousedé se skvěle druží, potkala jsem se zase s velice sympatickou paní Růženou a jejím zvídavým synem, hned jsme se spřátelili a zjistili, že jsme se už na jiných akcích potkaly 😊 Pan Rudolfský zas oslnil svou všestranností o Kutné Hoře i o bio zemědělství. KRÁSA DÍKY 🖤